MMKS ŁĘCZYCA - III LIGA MĘŻCZYZN

MMKS ŁĘCZYCA
Na stronie znajdziecie aktualne wyniki meczów, tabele, wywiady, zdjęcia, komentarze, terminarz spotkań
i wiele innych ciekawostek dotyczących męskiej siatkówki w Łęczycy

A K T U A L N O Ś C I

Dzień pierwszy: MMKS - Resovia

Pierwszym przeciwnikiem łęczyckich siatkarzy w półfinałowym turnieju w Krakowie była rzeszowska Resovia.
Spotkanie serwisem rozpoczęli Rzeszowianie. Przez kilka następnych akcji żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi i gra była bardzo wyrównana. Dopiero w środkowej części partii zarysowała się lekka przewaga MMKS, dwie serie zdobytych punktów pozwoliły uzyskać prowadzenie 19:14. Resovia zniwelowała straty, ale gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 24:20 dla MMKS nikt nie spodziewał się innego rezultatu jak zwycięstwo Łęczycan. Niestety chwila rozluźnienia w łęczyckich szeregach spowodowała, że przeciwnicy odrobili straty i wyrównali stan spotkania na po 24. Mimo trzech kolejnych meczboli nie udaje się zakończyć partii co niestety czynią Rzeszowianie wygrywając do 27.

Zimny prysznic z pierwszego seta podziałał mobilizująco na naszych zawodników i w secie drugim na boisku rządziła tylko jedna drużyna. Szybko uzyskana przewaga pozwoliła kontrolować grę i nie pozwolić rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Przewaga MMKS wynosiła przez chwilę nawet 11 punktów ale set ostatecznie zakończył się wygraną do 18.
Trzecia partia miała podobnie do pierwszej wyrównany początek, do stanu 14:14 obie drużyny grały punkt za punkt. Wtedy MMKS odskoczył na 20:14 i przy następnym przejściu dołożył kolejne cztery punkty. Trzy obronione przez Rzeszowian setbole pozwoliły podciągnąć wynik do 18 i przy takim stanie trzeci set się zakończył.
Kolejna odsłona była najbardziej wyrównanym okresem pojedynku. Do połowy seta o krok z przodu jest Resovia, od stanu 13:13 lekko przeważa MMKS i zapowiada się emocjonująca końcówka. Zdobywamy prowadzenie 23:20, ale Resovia doprowadza do wyrównania. Gra toczy się punkt za punkt do stanu po 27 lecz to znowu przeciwnicy zdobywają dwa decydujące punkty i wyrównują stan spotkania na 2:2
Tie-break mocnym uderzeniem rozpoczynają Rzeszowianie, prowadzą 6:2 a zmiana stron następuje przy 8:4. MMKS zabiera się odrabiania strat i niweluje wysoka przewagę Rzeszowa doprowadzając do remisu po 13. Jednak kolejny raz w tym spotkaniu końcówka należy do siatkarzy Resovii, którzy zdobywają dwa decydujące o losach meczu punkty.
Porażka w tym spotkaniu stawia nas w trudnej sytuacji przed kolejnym meczem z faworyzowanym gospodarzem - Wandą Kraków