MMKS ŁĘCZYCA - III LIGA MĘŻCZYZN

MMKS ŁĘCZYCA
Na stronie znajdziecie aktualne wyniki meczów, tabele, wywiady, zdjęcia, komentarze, terminarz spotkań
i wiele innych ciekawostek dotyczących męskiej siatkówki w Łęczycy

A K T U A L N O Ś C I

Dzień drugi: MMKS - Wanda Kraków

Po pechowej porażce z Resovią nasza drużyna znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Wanda Kraków po piątkowym zwycięstwie ze Spartakusem potrzebowała jeszcze jednej wygranej by zapewnić sobie awans. Nasza porażka praktycznie przekreślała szanse na grę w finałach. W pierwszym sobotnim meczu Resovia uporała się z Pyrzycami i z kompletem punktów prowadziła w turnieju. W tej sytuacji naszych zawodników czekało bardzo trudne zadanie.
Łęczyccy siatkarze mecz rozpoczęli bardzo skoncentrowani co szybko przełożyło się na przewagę punktową. MMKS odskoczył na kilka punktów a wyraźnie stremowani gospodarze nie mogli poradzić sobie ze skutecznie grającymi siatkarzami z Łęczycy. W środkowej części seta Wanda odrobiła starty i doprowadziła do remisu po 18, ale Łęczycanie ponownie powiększyli przewagę i pewnie wygrali pierwszą partię do 22.
W drugim secie to gospodarze nadawali ton grze. Od samego początku uzyskali przewagę i nie oddali jej do końca seta. Przez całą partie byli o kilka oczek z przodu i zakończyli ją do 21. W zwycięstwie Wandzie nie przeszkodziła nawet kontuzja ręki rozgrywającego, który z jej powodu musiał opuścić boisko przy stanie 14:13.
Pod wodzą nowego rozgrywającego Wanda nie spuszczała z tonu. Kolejna partia to znów dominacja gospodarzy. Łęczycanie grali ospale i bez wiary we własne siły. Czternaście punktów na koncie MMKS w tym secie mówi samo za siebie.
Jedyną szansą pozostania w grze było zwycięstwo w secie czwartym. Męskie rozmowy przeprowadzone między zawodnikami w przerwie podziały mobilizująco i na parkiet wyszła zupełnie inna drużyna niż w poprzedniej. Do połowy seta gra była wyrównana, ale od połowy na boisku istnieli tylko Łęczycanie. Przy prowadzeniu 24:16 było jasne, że o zwycięstwie zadecyduję tie-break. Gospodarze odrobili jeszcze kilka punktów, ale ostatecznie to MMKS wygrał do 21.
Finałowa część gry upływała znów pod dyktando MMKS. Nasi siatkarze skrupulatnie powiększali przewagę, która przy zmianie stron była dwupunktowa, ale potem wzrosła do pięciu punktów. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Łęczycan do 11.
Zwycięstwo nad Wandą Kraków otworzyło nam drogę do awansu i wszystko miało zależeć od spotkania za Spartakusem Pyrzyce, oraz ewentualnie od wyniku potyczki Wandy i Resovii.