MMKS ŁĘCZYCA - III LIGA MĘŻCZYZN

MMKS ŁĘCZYCA
Na stronie znajdziecie aktualne wyniki meczów, tabele, wywiady, zdjęcia, komentarze, terminarz spotkań
i wiele innych ciekawostek dotyczących męskiej siatkówki w Łęczycy

A K T U A L N O Ś C I

Zacięty pojedynek w Pajęcznie

Kolejnym przeciwnikiem łęczyckich siatkarzy był w piętnastej kolejce Zawisza Pajęczno, który do tej pory poniósł tylko jedną porażkę z tomaszowskim Wikingiem i zajmował pierwsze miejsce w rozgrywkach. Wyprawa do lidera zakończona zdobyciem punktów byłaby niewątpliwie sukcesem w obliczu kłopotów zdrowotnych naszych zawodników. Z takim nastawieniem wyszli na mecz w Pajęcznie nasi siatkarze.
Pierwszy set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Do stanu 7:7 żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi. Wtedy Łęczycanie odskoczyli na kilka punktów. Gospodarze jednak nie odpuszczali i po serii udanych akcji wyszli na prowadzenie 14:12. "Czas" dla MMKSu pozwolił uporządkować grę i doprowadzić do wyrównania po 16. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 24:23 Łęczycanie mieli piłkę setową jednak gospodarze wyrównali i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 28:26.
Początek drugiego seta był bardzo podobny do pierwszego. Dopiero od stanu 11:11 zaczęła się rysować przewaga gospodarzy. Przy stanie 16:13 dla Zawiszy MMKS zaczął odrabiać straty by w końcówce wyjść na prowadzenie 22:21. Decydujący głos należał jednak do gospodarzy, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i mieli setbola przy stanie 24:22. MMKS odrobił straty doprowadzając do remisu, ale to Zawisza wygrał tego seta do 24.
Set trzeci przypominał do złudzenia poprzedni, równa gra od początku i przewaga Zawiszy w środkowej części partii. W końcówce Pajęczno prowadziło już czterema punktami 21:17, ale po raz kolejny "czas" pozwolił uporządkować grę i Łęczycanie wzięli się do podrabiania strat. Przy stanie 22:24 obronili dwa meczbole i po zdobyciu trzeciego punktu z rzędu wyszli na prowadzenie 25:24. Dalej gra toczyła się punkt za punkt do stanu 30:29 dla gospodarzy, ale wtedy MMKS zdobywając trzy punkty zwycięsko kończy partię.
W czwartym secie już od początku zaczęła się uwidaczniać przewaga gospodarzy. Seryjne błędy MMKSu pozwoliły uzyskać Zawiszy przy stanie 13:6 siedmiopunktową przewagę. Potem gra się wyrównała, ale Łęczycanie nie potrafili już zniwelować przewagi przegrywając tego seta do 18 i całe spotkanie 1:3.

Zawisza Pajęczno - MMKS Łęczyca - 3:1 (28:26, 26:24, 30:32, 25:18)
MMKS wystąpił w składzie: A. Skarbek, M. Ziółkowski, R. Łukasiewicz, M. Kacprzak, Ł. Głowacki, P. Kurowski, S Głodek - libero oraz K. Psiurski, M. Grabarczyk