MMKS ŁĘCZYCA - III LIGA MĘŻCZYZN

MMKS ŁĘCZYCA
Na stronie znajdziecie aktualne wyniki meczów, tabele, wywiady, zdjęcia, komentarze, terminarz spotkań
i wiele innych ciekawostek dotyczących męskiej siatkówki w Łęczycy

A K T U A L N O Ś C I

Dzień trzeci: MMKS - Spartakus Pyrzyce

Bardzo ciekawie zapowiadał się trzeci dzień turnieju w Krakowie bo MMKS, Resovia i Wanda miały szanse na awans. Wszystko zależało od tego czy MMKS pokona wysoko Spartakusa (wynik 3:0 dawał nam pewny awans, przy innym wyniku w grę mogły wchodzić małe punkty) oraz która z pozostałych drużyn wygra swoje spotkanie.
Łęczycanie, świadomi sytuacji w której o awansie mogły decydować małe punkty, ostro zabrali się za Spratakusa. Kilka serii zdobytych punktów i pierwszy set kończy się wysokim zwycięstwem MMKS do 14.
W drugiej partii Spartakus wziął się w garść i gra na boisku była już bardziej wyrównana. Mimo tego nasi siatkarze uzyskali lekką przewagę i prowadzili kilkoma punktami niemal przez całego seta. Końcówka należała jednak do siatkarzy z Pyrzyc. Mimo kilkupunktowej przewagi przestój w naszej drużynie pozwolił przeciwnikom odrobić straty i doprowadzić do stanu po 24. Dwa kolejne niewykorzystane przez naszych zawodników meczbole i dwie skuteczne akcje przeciwników pozwoliły cieszyć się siatkarzom Spartakusa ze zwycięstwa w tym secie a nam skomplikowały sytuację.
MMKS nie mógł pozwolić sobie na dalsze wpadki więc od początku trzeciej partii ostro naciskał. Efektem tego była wygrana do 20 w secie trzecim i do 12 w secie czwartym.
Przy wygranej 3:1 MMKS był niemal pewny awansu ponieważ wygrana Resovii lub wygrana Wandy w stosunkach 3:0 lub 3:1 dawała nam pewny awans. Przy 3:2 dla Wandy wszystkie drużyny miały tyle samo dużych punktów (5), taki sam stosunek setów (8:6) i o awansie decydowałby stosunek małych punktów. Kalkulatory na szczęście nie były potrzebne bo Resovia po bardzo zaciętym pojedynku pokonała Wandę Kraków 3:1 i z kompletem zwycięstw z pierwszego miejsca awansowała do dalszych rozgrywek. MMKS z jedną porażką zajął drugie miejsce, również premiowane awansem.